Suur meisterlaulja on lahkunud, tema kiiluvees tulid kuuekümnendatel Linna, Mägi, Graps ja paljud teised. Ka “üleliidulisele estraadile sillutas neile tee” paljuski Joala.. Tema peamine instrument oli hääl ja see oli tal alati perfektne. Tema lapsepõlvesõber Boris Jegorov jutustab: "Jaagul oli probleemne perekond: isa ja ema elasid lahus. Ma arvan, et ta lapsepõlv polnud kerge. Ta elas kas ema või tädi juures Koplis.. Jaak õppis muusikakoolis flööti mängima ja justnimelt tädi juures elades hakkas ta bass-kitarri mängima. Restoranides mängis ta harva, sest ei armastanud seda karvavõrdk, kui olümpiamängud olid Tallinnas, tegi ta erandi. Nimelt kui ta teenis nõukogude armees Tondil, siis tuligi ta vabal ajal sõdurivormis tantsuväljakule ja laulis seal publikule. Ta ei tahtnud põgeneda armeeteenistusest, ta polnud niisugune inimene," jätkab Boris mälestuste rajal kõndimist ja lisab, et Jaak oli väga kindel ja täpne oma ütlemistes. Kui ei – siis ei! Tal oli väga tugev iseloom...