Ухапшен Дргослав Космајац и још седам људи, рекао министар унутрашњих послова Небојша Стефановић на ванредној конференцији за новинаре. "Космајац је ухапшен у Београду у својој кући", рекао је Стефановић. Министар унутрашњих послова Небојша Стефановић рекао је да је после четири месеца ухапшен Драгослав Космајац и још седам особа, сви они српски држављани, осумњичених за саучесништво. Како је рекао Стефановић, четворо њих ухапшено је у Сремској Митровици. Министар је истакао да се Космајац терети за пет кривичних дела, од подстрекивања на извршење кривичних дела до пореске утаје. Према његовим речима, радна група је формирана 25. јуна и истрага се водила у пет праваца. "Ми смо веома темељно и пажљиво радили да скупимо довољно доказа како би имовина била одузета.Овај случај могао је бити актуелан и пре 15 година, али захваљујући политичкој вољи у Србији сада је добио епилог", навео је Стефановић и захвалио свим државама у оквиру Интерпола као и радној групи у МУП-а. "Радимо са оним што имамо, а можда ћемо касније доћи и до других кривичних дела", рекао је Стефановић. Додао је да ће Тужилаштво одредити висину казне и истакао да очекује казну у горњим границама због тежине кривичних дела. Министар полиције је поручио да нема недодирљивих и оних којих се држава Србија плаши. Стефановић је овај случај упоредио са истрагом ФБИ и хапшењем Ал Капонеа, подсетивши да је и он "пао" на утаји пореза. Опширније на: https://www.sns.org.rs/novosti/vesti/stefanovic-uhapsen-dragoslav-kosmajac Српска напредна странка на интернету: Website: http://www.sns.org.rs Facebook http://www.facebook.com/snssrbija Twitter http://twitter.com/sns_srbija